Ubytování na zámku Liblice

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ubytování na zámku Liblice

Na zámku Liblice budete jako v pohádce

Jen malý kousek od starobylého města Mělník a zhruba přes 30 kilometrů od Prahy, se nachází obec Liblice. Její dominantou a také samozřejmě největší ozdobou je barokní zámek. Ten svým vzhledem a elegancí zaujme nejednoho kolemjdoucího. Na své si rozhodně přijdou milovníci památek, jelikož se jedná o jednu z nejzachovalejších staveb českého vrcholného baroka, které vyšlo z dílny italského architekta.

V roce 2007 zde byla ukončena skutečně rozsáhlá rekonstrukce celého objektu a zámek se proměnil v nádherný skvost. Vykvetl zde romantický zámecký hotel, který nabízí stylovou restauraci a zároveň se stal konferenčním centrem a nechybí zde ani wellness služby.

Něco málo z historie zámku Liblice

Zámek nechal vystavět v roce 1699 Arnošt Josef Pachta z Rájova. Posledním významným rodem byli Valdštejnové. Abychom byli úplně přesní, tak to byla žena se jménem Antonie. Ta provedla část úprav dle svých představ, a tudíž se rázem interiéry proměnily do moderního novorenesančního stylu. Tehdy se psal rok 1863. Z tohoto období pochází fresky od Emila Laufera, které jsou výzdobou zámecké restaurace. Naleznete je i v Mramorovém sálu či na schodišti v hale zámku. Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován později převeden na Akademii věd ČR.

Přestěhujeme se do současnosti

Akademie věd nenechala zámek ladem a zažádala Evropskou Unii o dotace. Ta vyhověla a rázem nastala proměna na moderní konferenční centrum a stylový zámecký hotel. Dominantou zůstal Mramorový sál s nádhernou novorenesanční výzdobou. Díky tomuto skvostu zde vynikne nejeden koncert, vernisáž nebo dokonce svatební obřad.

Ani zámecká restaurace není o nic ochuzena. Specializuje se na českou a mezinárodní kuchyni s maximálním důrazem na využití místních surovin a produktů, což ji staví do jedinečné pozice. Některé produkty mají totiž svoji privátní značku, kterou jste již možná i vy drželi ve svých rukou nebo ji dokonce ochutnali. Chateau Liblice collection zdobí místní vína, sekty, kávu, různé druhy čajů a dalších potravin, které rozhodně stojí za ochutnání. Mimochodem i restaurace stojí za návštěvu, jelikož se již po dlouhou řadu let drží v Maurerově žebříčku jako nejlepší restaurace v republice.

Jen krůček od chráněné přírodní rezervace

V blízkosti zámku Liblice se nachází poměrně rozsáhlý francouzský park s jezírkem a anglickou zahradou. Zde se můžete vydat po naučné stezce, která vede zámeckou oborou kolem Slatinné louky. To je místo, které je chráněnou přírodní rezervací a to díky ohroženému druhu květiny. Jedná se o Vstavač bahenní, a pokud ho chcete vidět, tak máte jedinečnou šanci právě zde. Je to totiž poslední místo v České republice, kde ho ještě můžete spatřit nebo ukázat svým ratolestem.

Relax na zámku Liblice nejen pro královskou rodinu

Prostory zámku poskytují zázemí pro celé rodiny s dětmi. Okolní příroda a výlety mohou unavit natolik, že je čas na pořádný odpočinek. Není problém si dopřát wellness v plné míře s relaxačním.

Další zámky, které nabízí ubytování na víkendový pobyt nebo dovolenou najdete na portálu Ubytování na zámku, který vás provede zámky a hrady v České republice, kde se můžete ubytovat a strávit dovolenou na zámku.

 

Duben 10, 2019 |
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště