Volíme správné pozadí do akvária

Comments Off

Pozadí do akvária je jednou z prvních věcí, kterou musíte vyřešit, pokud se rozhodnete věnovat chovu rybiček. Jak vybírat?

 

Jak vybrat pozadí do akvária

Akvarijní pozadí má hned dva důvody. Tím prvním je důvod praktický. Rybičkám otevřený prostor nevyhovuje a necítí se v něm dobře. Druhé hledisko je ryze estetické. Barvy rybiček tak mnohem lépe vyniknou. Navíc se na něj budete především vy denně dívat. Důležité tak je, abyste si vybrali takové, které se vám bude líbit. Patrně nejjednodušším řešením je obyčejná folie, kterou nalepíte na zadní stranu. Současně se jedná i o variantu nejméně finančně náročnou. O něco dražší volbu pak představují 3D pozadí do akvária.

Na trhu existuje poměrně pestrá škála výrobků, jednou z tradičních značek je v této sféře například ARSTONE. Ti zručnější z vás se ale samozřejmě mohou vrhnout na vlastnoruční výrobu pozadí do akvária a zcela tak jeho vzhled podrobit vlastnímu vkusu. Svépomocí s trochou šikovnosti zvládnete i to trojrozměrné. Jak na to?__QQQ

Jak pozadí vyrobit svépomocí

Klíčové jsou především správné rozměry. Měřte rozteč mezi oběma výztuhami. Potřebovat budete nosné sklo se speciálními výztuhami. Jinak by se vám pozadí vznášelo na hladině. Samozřejmě jej ale můžete také přilepit. Sklo je nezbytné ještě opatřit komorami pro akvarijní techniku. Dále je zapotřebí provést nástřik polyuretanové pěny. Na výrobci a konkrétní značce v tomto případě úplně nezáleží.

Tvarování a dotváření do co nejvěrnější přírodní podoby pak už bude čistě záležitostí vaší fantazie a dostatečné manuální zručnosti. Obdobným způsobem lze zkrášlit příbytek nejen rybičkám, ale vytvořit si i pozadí do terária.

 

Na co ještě pamatovat

Vše už pak doplníte dalšími rekvizitami jako jsou rostliny nebo kameny. U kamenů do akvária platí v podstatě podobné zásady jako u výběru akvarijního pozadí. Pokud chcete ušetřit a nepůjdete si je připravené koupit, měli byste být ochotni věnovat celému procesu poněkud více času. Jinak byste mohli ohrozit rybičky, případně negativně ovlivnit i kvalitu vodu.cof

November 7, 2017 |
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

NOVINKY NA EMAIL

Novinky pro rybáře zdarma na email

  • nové soukromé revíry
  • tipy na rybářské chaty
  • trofejní úlovky
  • akční ceny rybářského vybavení