Jak vybrat vhodný stan na ryby či rodinnou dovolenou? Poradíme, jak na to!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak vybrat vhodný stan na ryby či rodinnou dovolenou? Poradíme, jak na to!

Stany představují oblíbené přístřeší nejen pro každého rybáře, využít je můžeme také například na dovolené nebo si společně s dětmi oživit dětská léta, která mnoho z nás trávilo u babičky na chalupě právě pod stanem. Věděli jste, podle čeho lidé stany nejčastěji vybírají a co je pro ně při nákupu nejdůležitější? Nerozhoduje jen cena, ale například i hmotnost!

Které parametry jsou důležité?

Není stan jako stan. Na trhu se dají pořídit rozdílné stany, které se liší nejen velikostí nebo tvarem, ale i jinými vlastnostmi – jako například materiálem, ze kterých jsou vyrobené nosné pruty nebo hodnoty vodního sloupce. Podle čeho tedy nový stan vybírat a na co se zaměřit, když jsou ty stany tak rozdílné a každý nabízí něco jiného?

V první řadě je důležitá kapacita. Pořídit se dají stany pro dvě osoby, stejně tak na trhu narazíte na stany, do kterých se pohodlně poskládá i pětičlenná rodina, aniž by někdo přišel o svoje pohodlí. Nemá cenu pořizovat zbytečně velký rodinný stan, když v něm budete spát třeba jen dva, stejně jako není rozumné snažit se ušetřit a pro několikačlennou rodinu pořídit malý stan, kde se budete nepříjemně a nepohodlně mačkat.

S velikostí, nebo chcete-li kapacitou stanu, úzce souvisí i jeho hmotnost, což je další časté měřítko, podle kterého lidé stany vybírají. Pakliže hledáte stan, se kterým budete nuceni absolvovat několikakilometrové přechody, pak pamatujte, že platí jednoduché měřítko: čím lehčí, tím lepší. Pozor ale na snahu ušetřit na hmotnosti na úkor kvality, to by se vám nemuselo vyplatit. Kvalitní stany pro dvě váží cca 2,5 kg, stany určené pro 3-4 osoby pak 3,5 kg a rodinné stany se pohybují okolo 7 kg.

Ceny stanů, značka a voděodolnost

Rozhodující může být samozřejmě i cena. Pamatujte, že cena určuje nejen kvalitu stanu, ale zároveň hovoří i o způsobu jeho použití. Je logické, že stany, které pořídíte v supermarketu za pár stovek asi, jen stěží vyhoví podmínkám panujícím v Alpách. Tak si na to dejte pozor. O ceně může vypovídat i značka stanu, kdy platí, že pokud si pořídíte stan od nějakého známého výrobce, pravděpodobně si kromě za kvalitu připlatíte i za jeho značku. Pokud chcete výrazně ušetřit, vyplatí se počkat na konec sezóny, kdy probíhají rozsáhlý výprodej stanů ze skladových zásob eshopů či kamenných prodejen.

Jako poslední určitě zmíníme voděodolnost stanu, kterou určitě nepodceňujte. Sledujte voděodolnost tropika i podlážky, u tropika se jako minimum udává cca 3000 mm vodního sloupce, u podlážky je to pak hodnota cca 5000 mm vodního sloupce.

Duben 8, 2019 |
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště