Jak ulovit rybu plavící se v českých vodách?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak ulovit rybu plavící se v českých vodách?

Jaký je váš koníček? Rádi chodíte běhat nebo je vaší oblíbenou činností rybolov, respektive rybaření? Pokud je vaším oblíbeným koníčkem rybaření, pak se možná ptáte, jak ulovit majestátní kousek, kterým byste se mohli chlubit nejen na sociálních sítích, ale také před kamarády rybáři. Pokud chcete ulovit opravdu skvělý rybí kousek, pak doporučujeme držet se několika tipů a rad, které vám pomohou ulovit jednu z ryb plavících se v českých vodách.

Nabízí se otázka, s jakými rybami se v českých vodách setkáte. Nejčastěji se setkáte s kapry, kteří obývají drtivou většinu českých vod. Poté se můžete setkat se štikou obecnou nebo s candátem obecným. Prozraďme si, jak na jednotlivé ryby.

Jak ulovit štiku obecnou

Jak jsme zmínili, k hojně vyskytovaným rybám v českých vodách patří štika obecná. Často je mezi rybáři označována za královnu českých vod. Jedná se o poměrně agresivní a nenasytnou rybu, kterou ulovíte na nástrahy černé barvy s bílou hlavičkou.

Jak ulovit kapra

I když se štika v českých vodách vyskytuje opravdu hojně, více se v českých vodách vyskytují kapři, s nimiž se rybáři setkávají opravdu dnes a denně. Pravdou je, že kapra není těžké ulovit. Milují takzvané kapří kuličky čili boilies, jež lze zakoupit v mnoha velikostech. Doporučujeme to vyzkoušet s boilies zajímavé a nevšední chuti, kterou kapři moc neznají. Mezi rybáři jsou osvědčené boilies v dipu. Pokud bude mít boilies živou, zářivou barvu, kapr se lehce chytí.

Jak ulovit candáta obecného

Candát obecný je krásnou, okounovitou rybou, kteří velice často podléhají gumě a woblerům. Ideální jsou tedy gumové nástrahy, jako jsou kopyta či takzvané twistery. Snadno se chytí i na modrobílou barevnou kombinaci. Osvědčit se může i barva zelená a žlutá, která je pro candáty jiná, neznámá a zvláštním způsobem přitažlivá.

Červenec 30, 2019 |
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště